English (UK)polski

Pięć antybiotyków, a dziecko wciąż chore

on poniedziałek, 02 luty 2015. Posted in Porady

Pięć antybiotyków, a dziecko wciąż chore

Kamil 2,5 roku (styczeń 2015r.)

Kamil od pół roku jest nieustannie chory i z tego powodu nie wychodzi z domu. Urodził się jako zdrowe dziecko i tak było, aż do wieku dwóch lat. Gdy po raz pierwszy zachorował, lekarz rozpoznał u niego zapalenie oskrzeli i pomimo łagodnych objawów zapisał antybiotyk. Od tego czasu Kamil otrzymywał antybiotyki jeszcze pięciokrotnie. Za każdym razem gdy wyjdzie z domu, zaczyna kaszleć, a lekarz rozpoznaje zapalenie oskrzeli i zapisuje antybiotyk. Kamil przestał normalnie jeść, stał się apatyczny, ma bladą skórę i ogólnie nie wygląda zdrowo. 

Gdy po raz kolejny zaczął gorączkować, zrozpaczeni rodzice zwrócili się o pomoc do Instytutu Zdrowego Leczenia. Skierowany do dziecka lekarz rozpoznał ostrą uogólnioną infekcję wirusową. W leczeniu obok leków przeciwgorączkowych i preparatów mukolitycznych zastosował tradycyjne bańki Dr Narcyz. W pierwszej dobie od postawienia baniek stan dziecka nieco się poprawił, gorączka obniżyła się, a kaszel stał się bardziej wilgotny. Po ok. 48 godzinach rodzice poprosili o ponowną wizytę dostrzegając pogorszenie stanu oraz zgłaszając nasilony, suchy kaszel w godzinach nocnych. Lekarz z Instytutu Zdrowego Leczenia rozpoznał prawostronne płatowe zapalenie płuc, najprawdopodobniej o etiologii wirusowej. Zastosował ponownie leczenie bańkami tradycyjnymi Dr Narcyz. Kolejna noc była dla Kamila i rodziców spokojna, a kaszel z dużą ilością wydzieliny pojawił się dopiero nad ranem. Przez kolejny dzień w drogach oddechowych obserwowano znaczną ilość wydzieliny. Gorączka ustąpiła. W kolejnej dobie Kamil zaczął odczuwać apetyt, a rodzice dostrzegli większą chęć do zabawy i aktywności fizycznej. W kolejnych dobach stosowano leczenie bańkami tradycyjnymi Dr Narcyz co dwa, trzy dni uzyskując niemal całkowite ustąpienie objawów.

W dalszym procesie immunomodulacji zaplanowano leczenie doustnymi szczepionkami poliwalentnymi, colostrum oraz preparatami witaminowymi. Rodzice wyraźnie dostrzegli jak niebezpieczne dla zdrowia Kamila było nieroztropne stosowanie antybiotykoterapii.

Instytut Zdrowego Leczenia rekomenduje leczenie bańkami tradycyjnymi Dr Narcyz, każdej infekcji o etiologii wirusowej, również w przypadku rozpoznania zapalenia oskrzeli i wirusowego zapalenia płuc.

  • 01-nasamed-tv
  • 02-dr-narcyz
  • 03-nasamed
  • dr-narcyz
  • dr-zdrowoodporni
  • nasamed-tv
  • nasamed