English (UK)polski

Ostre zapalenie oskrzeli nie musi być leczone antybiotykiem

on czwartek, 14 listopad 2013. Posted in Porady

Ostre zapalenie oskrzeli nie musi być leczone antybiotykiem

Wielokrotnie spotykam się z przekonaniem rodziców, że zapalenie oskrzeli jest choroba która wymaga pilnej antybiotykoterapii. Nie udało mi się dociec, czym jest motywowane to przekonanie, ale o zgrozo, jest grupa lekarzy, która posiada zbieżne z rodzicami poglądy, udowadniając to codzienną praktyką. Współtworząc fundamenty Instytutu Zdrowego Leczenia staramy się nie tylko obalać mity, ale wskazywać bezpieczne możliwości wyboru.

Amerykańscy badacze uważają, że ostre zapalenie oskrzeli jest jedyna chorobą, na którą każdy w swoim życiu na pewno zachoruje. Dzieci w wieku 9 – 15 roku życia zapadają na ostre zapalenie oskrzeli w 20 – 35 % populacji. Objawy ostrego bronchitu mogą mieć różne natężenie. Jednym z najczęstszych objawów jest kaszel, który może być suchy lub wilgotny. Na podstawie rodzaju  kaszlu nie można diagnozować ostrego zapalenia oskrzeli, jednak dla doświadczonego lekarza, kaszel jest niezwykle istotnym parametrem. 

Rozpoznania choroby zwykle dokonuje lekarz po osłuchaniu klatki piersiowej. Nie oznacza to, że w przypadku każdego zapalenia oskrzeli niezbędna jest konsultacja lekarska. Wielu doświadczonych rodziców, szczególnie z rodzin wielodzietnych doskonale potrafi rozpoznawać objawy zapalenia oskrzeli i równie skutecznie potrafi leczyć. 

Instytut Zdrowego Leczenia w strategii postępowania w pierwszej kolejności zaleca jak najwcześniejsze postawienie baniek lekarskich. Immunostymulacja bańkami ogniowymi, w doświadczeniach naszych lekarzy, dawała najszybsze zdrowienie, zmniejszała objawy chorobowe oraz skracała okres objawów podrażnieniowych, poinfekcyjnych. Zwykle bańki stawiamy na plecach w miejscach typowych, w ilości jak największej, indywidualnie wskazanej dla pacjenta. Odczyn miejscowy uzyskiwany w wyniku działania podciśnienia, przekłada się następnie na uogólnione reakcje organizmu, co doprowadza do zwiększenia wydzielania błon śluzowych, okresowego nasilenia kataru i wilgotnego kaszlu, a następnie ustępowania objawów chorobowych.

Dostrzeżono, że zastosowanie baniek ogniowych dr Narcyz w ostrym zapaleniu oskrzeli prowadziło do istotnego skrócenia okresu kaszlu po przebytej infekcji.

  • 01-nasamed-tv
  • 02-dr-narcyz
  • 03-nasamed
  • dr-narcyz
  • dr-zdrowoodporni
  • nasamed-tv
  • nasamed