English (UK)polski

Zalecenia Instytutu Zdrowego Leczenia

on wtorek, 18 marzec 2014. Posted in Porady

Zalecenia Instytutu Zdrowego Leczenia

Maciej – nawracające infekcje górnych dróg oddechowych

Maciej l.3 jest dzieckiem alergicznym. Jako pierwsze i obecnie jedyne dziecko swoich rodziców, ma zapewnione wszelkie możliwe środki lecznicze. Wraz z rodzicami mieszka w eleganckiej, willowej dzielnicy Warszawy. Rodzice Macieja posiadają niezwykle bogate pakiety ubezpieczeń prywatnych, które pozwalają na wezwanie dowolnego lekarza o dowolnej porze dnia i nocy. Od pierwszych miesięcy życia, Maciej ma problemy skórne z powodu licznych odczynów alergicznych. Często też zapada na choroby infekcyjne.

Systematycznie przyjmuje leki przeciwalergiczne, a leczenie antybiotykiem jest stosowane względem niego kilka razy rocznie. W swoim krótkim życiu Maciej był leczony w warunkach szpitalnych trzykrotnie. W wieku 2,5 lat Maciej trafił pod opiekę Instytutu Zdrowego Leczenia. Wszystko odbyło się w dość dramatycznych okolicznościach, po tym gdy Maciej złapał kolejną infekcję wirusową ze szczekającym kaszlem i objawami duszności, rodzice w nocy wezwali karetkę. Lekarz Pogotowia Ratunkowego (prywatna firma medyczna), zaproponował przewiezienie dziecka do szpitala. W trakcie hospitalizacji i dożylnego leczenia antybiotykiem, powstało istotne napięcie i różnica zdań pomiędzy rodzicami dziecka i personelem oddziału, co ostatecznie skończyło się wypisaniem Macieja ze szpitala oraz oczekiwaniem rodziców od prywatnej firmy ubezpieczeniowej zorganizowania skutecznej opieki w warunkach domowych. Tego trudnego zadania podjął się ostatecznie Instytut Zdrowego Leczenia. Pierwsza ocena pacjenta w dniu wypisania ze szpitala wskazała na ostrą uogólnioną infekcję wirusową z zapaleniem gardła, krtani i strun głosowych. Dziecko gorączkowało, było płaczliwe i wystraszone sytuacją. Lekarz IZL konsultujący dziecko nie potwierdził wskazań do antybiotykoterapii. W leczeniu zastosowano: bańki tradycyjne stawiane na plecy, leki rozrzedzające wydzielinę, preparaty przeciwgorączkowe, intensywne nawadnianie herbatami ziołowymi oraz suplementy diety zawierające rutozyd i kwas askorbinowy. W pierwszej dobie leczenia uzyskano obniżenie temperatury ciała, zwiększenie wydzielania z błon śluzowych dróg oddechowych (kaszel zmienił się w bardziej wilgotny, zmniejszyła się duszność) oraz doprowadzono do zmniejszenia lęku u dziecka. W kolejnych trzech dobach kontynuowano leczenie z uwzględnieniem baniek lekarskich ogniowych stosowanych co drugi dzień.

Po czterech dniach prowadzenia leczenia przez Instytut Zdrowego Leczenia, objawy infekcji ustąpiły. Pozostały objawy nadreaktywności dróg oddechowych i błon śluzowych takie jak wilgotny kaszel oraz śluzowy katar. Zadowolenie rodziców z przebiegu leczenia spowodowało objęcie Macieja stałą opieką Instytutu Zdrowego Leczenia. W tym samym roku interwencja lekarska była potrzebna jeszcze trzykrotnie. Za każdym razem terapia bańkami i lekami objawowymi była wystarczająca. W kolejnym roku opieki, rodzice Macieja zaopatrzyli się w zestaw baniek i nauczyli się bezpiecznego ich stosowania. Interwencje Instytutu Zdrowego Leczenia ograniczyły się do porad telefonicznych oraz jednej wizyty lekarskiej w celu rozpoznania i leczenia antybiotykiem ropnej anginy.

Po półtorarocznym okresie nadzoru Instytutu Zdrowego Leczenia nam Maciejem, prowadzi on normalne życie trzylatka, uczęszcza do przedszkola, a liczba i natężenie zachorowań nie tylko odbiega od średniej jego rówieśników, a nawet jest zauważalnie mniejsza.

  • 01-nasamed-tv
  • 02-dr-narcyz
  • 03-nasamed
  • dr-narcyz
  • dr-zdrowoodporni
  • nasamed-tv
  • nasamed